VÄLKOMMEN

Vänd dig till Advokatfirman DEFENS när du behöver en advokat eller jurist som sätter dig som klient i centrum. Vi tillvaratar och bevakar dina intressen, och finns där du behöver oss och när du behöver oss. Vi har generösa telefontider som innebär att du kan komma i kontakt med oss även utanför kontorstid.

Vi utgår från Stockholm men är verksamma i hela Sverige. Det innebär att vi i många fall kan mötas där du finns.

Vi gör alltid vårt yttersta för att hålla kostnaderna nere för dig som klient, genom att utreda möjligheterna till rättshjälp eller rättsskydd.

Många ärenden kan lösas relativt snabbt via får kostnadsfria telefonrådgivning. I annat fall hittar vi en passande tid för ett möte.

Våra medarbetare

Olof Bexell
Biträdande jurist
Tel: 070-53 90 284
E-post: olof.bexell@defens.se

Anna Ekström
Biträdande jurist
Tel: 08-24 26 10
E-post: anna.ekstrom@defens.se

Behrang Eslami
Advokat
Tel: 070-76 93 514
E-post: behrang.eslami@defens.se

Sara Fahmy
Advokat
Tel: 073-63 05 864
E-post: sara.fahmy@defens.se

Johanna Fürsten
Sekreterare
Tel: 08-24 26 10
E-post: info@defens.se

Anna-Karin Hamner
Verksamhetsansvarig
Tel: 08-24 26 10
E-post: info@defens.se

Harri Keränen
Biträdande jurist
Tel: 070-61 47 681
E-post: harri.keranen@defens.se

Gustaf Ljungström
Advokat och delägare
Tel: 073-44 38 070
E-post: gustaf.ljungstrom@defens.se

Kamo Moghadas
Advokat
Tel: 073-93 79 879
E-post: kamo.moghadas@defens.se

Johan Nilsson
Advokat
Tel: 070-49 21 539
E-post: johan.nilsson@defens.se

Elin Roos
Biträdande jurist
Tel: 08-24 26 10
E-post: elin.roos@defens.se

Anton Strand
Advokat och delägare
Tel: 073-58 93 638
E-post: anton.strand@defens.se

 

Ta kontakt med oss gällande frågor om vårdnadstvist redan idag!